Hogar / Ceramic Capacitors / GRT1555C1E271FA02D
minImg
GRT1555C1E271FA02D
Murata Electronics
Producto No:
GRT1555C1E271FA02D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0402
En stock : 10000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 270 pF