GU300S15K
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
GU300S15K
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 184W
En stock : 39
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PMBus™, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, D-Mark
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.3 A
Series GU300 (300W)
Power (Watts) 184W (284W Forced Air)