GYB1E331MCW1GS
Nichicon
Producto No:
GYB1E331MCW1GS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM HYB 330UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 375 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Ratings -
Series GYB
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF