H25100-1SR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
H25100-1SR
Descripción:
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 100 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.063" Dia x 5.874" L (27mm x 149.2mm)
Series H250
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 250V