HAA1105W-TR
Stanley Electric Co
Producto No:
HAA1105W-TR
Paquete:
3216 Type
Descripción:
LED ORANGE CLEAR 3216 SMD
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 606nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 40°
Color Orange
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 1.60mm W
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.05mm
Supplier Device Package 3216 Type
Lens Style Round with Domed Top
Series 1105W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Stanley Electric Co
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 605nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.60mm Dia