HAE75-48S3P3W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
HAE75-48S3P3W
Paquete:
Half Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 20A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Half Brick
Efficiency 88%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series HAE75W (75W)
Power (Watts) 66 W