Hogar / Crystals / HC-49/U-S48000000BBIB
minImg
HC-49/U-S48000000BBIB
Citizen Finedevice Co Ltd
Producto No:
HC-49/U-S48000000BBIB
Descripción:
CRYSTAL 48.0000MHZ 16PF TH
Guía del usuario
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series HC-49/U-S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 48 MHz