HC1-HTM-AC240V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC1-HTM-AC240V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC