HC2-H-DC48V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC2-H-DC48V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC