HC2-HTM-AC240-VDE
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC2-HTM-AC240-VDE
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC