HC2E-HP-DC48V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC2E-HP-DC48V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC