Hogar / Crystals / HC49US-20.000MABLB
minImg
HC49US-20.000MABLB
Citizen Finedevice Co Ltd
Producto No:
HC49US-20.000MABLB
Descripción:
CRYSTAL 20.0000MHZ 22PF TH
Guía del usuario
Load Capacitance 22pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series HC49US
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 20 MHz