HC4D-DC24V-D
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC4D-DC24V-D
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style -
Coil Current 37 mA
Mounting Type -
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC