HC4E-H-AC240V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC4E-H-AC240V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 240VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC