HC4E-H-DC110V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC4E-H-DC110V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 110VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC