HC4E-L-AC240V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HC4E-L-AC240V
Descripción:
RELAY GEN PURP 4PDT 240VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC4E
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 240VAC