Hogar / Crystals / HCM4925000000ABQT
minImg
HCM4925000000ABQT
Citizen Finedevice Co Ltd
Producto No:
HCM4925000000ABQT
Descripción:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series HCM49
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 25 MHz