HDG205-DN-3
H&D Wireless AB
Producto No:
HDG205-DN-3
Fabricante:
H&D Wireless AB
Descripción:
IC RF TXRX+MCU WIFI MODULE
En stock : 80
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 205mA
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Serial Interfaces SPI, UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
Power - Output 17dBm
Supplier Device Package -
GPIO 6
Series -
Sensitivity -94dBm
Type TxRx + MCU
Memory Size -
Package / Case Module
Current - Receiving 53mA
Voltage - Supply 2.85V ~ 4.35V
Modulation 16QAM, 64QAM, BPSK, CCK, DBPSK, DQPSK, OFDM, QPSK
Mfr H&D Wireless AB
Data Rate (Max) 65Mbps
Frequency 2.4GHz