HDM14JA10K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
HDM14JA10K0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series HDM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W