HE2AN-AC240V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HE2AN-AC240V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V
En stock : 918
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 55°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 10.8 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HE
Operate Time 30 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 168 VAC