HE721C2400
Littelfuse Inc.
Producto No:
HE721C2400
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
RELAY REED SPDT 250MA 24V
En stock : 2888
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 175VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 250 mA
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Series HE700
Operate Time 3 ms
Contact Material -
Mfr Littelfuse Inc.
Coil Voltage 24VDC
Release Time 3 ms
Must Operate Voltage 16 VDC