HE751A1200
Littelfuse Inc.
Producto No:
HE751A1200
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
RELAY REED SPST 500MA 12V
En stock : 744
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series HE700
Operate Time 1 ms
Contact Material -
Mfr Littelfuse Inc.
Coil Voltage 12VDC
Release Time 1 ms
Must Operate Voltage 8 VDC