HIRK-315AP
RF Solutions
Producto No:
HIRK-315AP
Fabricante:
RF Solutions
Paquete:
Module
Descripción:
RF RECEIVER AM 315MHZ MODULE
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications AM Remote Control
Data Interface PCB, Through Hole
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Antenna Connector Through Hole
Modulation or Protocol AM
Series -
Sensitivity -
Memory Size -
Package / Case Module
Current - Receiving -
Voltage - Supply 5V
Data Rate (Max) -
Mfr RF Solutions
Frequency 315MHz