HJ2-DC24V-6
Panasonic Electric Works
Producto No:
HJ2-DC24V-6
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 37 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HJ
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC