HM25200-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
HM25200-2CR
Descripción:
FUSE BLOCK CART 250V 200A SMD
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 200 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 1.563" Dia x 7.126" L (39.7mm x 181mm)
Series H
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 250V