HM60600-3CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
HM60600-3CR
Descripción:
600 AMP CLASS H FUSE HOLDER 600V
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal and Vertical
Product Status Active
Fuse Size 3.13" Dia x 13.374" L (79.5mm x 339.7mm)
Series -
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 600V