HOA0149-500
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
HOA0149-500
Descripción:
INFRARED SENSOR
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Collector (Ic) (Max) 30 mA
Response Time 15µs, 15µs
Sensing Distance 0.15" (3.8mm)
Output Type Phototransistor
Sensing Method Reflective
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V
Series -
Package / Case 4-SIP
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package Bulk
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA