HP2-DC110V
Panasonic Electric Works
Producto No:
HP2-DC110V
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC - Nom
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.205" (5.2mm)
Coil Current 15 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 7.3 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 16.5 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HP
Operate Time 25 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC