HPL1005-4N7
Susumu
Producto No:
HPL1005-4N7
Fabricante:
Susumu
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 4.7NH 500MA 500MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 13 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 4.7 nH
Series HPL
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz