HR01103JR
KYOCERA AVX
Producto No:
HR01103JR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 5% 1/16W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series HR, Kyocera
Power (Watts) 0.063W, 1/16W