HR705-4PL-24VDC
Kacon
Producto No:
HR705-4PL-24VDC
Fabricante:
Kacon
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
En stock : 106
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HR705
Operate Time 20 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC