HRPG-300-48
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
HRPG-300-48
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 48V 336W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.83" L x 4.13" W x 1.61" H (199.0mm x 105.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7 A
Series HRPG-300 (300W)
Power (Watts) 336W
Type Enclosed
Efficiency 89%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC