HT05DN561GC
KEMET
Producto No:
HT05DN561GC
Descripción:
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Mfr KEMET
Capacitance 560 pF