HT06CW473JN
KEMET
Producto No:
HT06CW473JN
Descripción:
CAP CER 0.047UF 100V X7R RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.047 µF