HT08BW103KN
KEMET
Producto No:
HT08BW103KN
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V X7R RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.500" L x 0.270" W (12.70mm x 6.85mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust X7R HT200C
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF