HT15BN223JN
KEMET
Producto No:
HT15BN223JN
Fabricante:
KEMET
Descripción:
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 AX
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" Dia x 0.500" L (5.08mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.022 µF