HV73V2ATTD304J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HV73V2ATTD304J
Paquete:
0805
Descripción:
RES 300K OHM 5% 1/4W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 kOhms
Series HV73V
Power (Watts) 0.25W, 1/4W