HV73V2BTTD1873F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HV73V2BTTD1873F
Paquete:
1206
Descripción:
RES 187K OHM 1% 1/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 187 kOhms
Series HV73V
Power (Watts) 0.333W, 1/3W