HVCB0805FDD499K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
HVCB0805FDD499K
Paquete:
0805
Descripción:
RES 499K OHM 1% 1/5W 0805
En stock : 269
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 499 kOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W