HVCB1206FKD500M
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
HVCB1206FKD500M
Descripción:
RES 500M OHM 1% 1/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 500 MOhms
Series HVC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W