HVCB2010FKL301K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
HVCB2010FKL301K
Paquete:
2010
Descripción:
RES 301K OHM 1% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 301 kOhms
Series HVC
Power (Watts) 1W