HVR250P145CF
Littelfuse Inc.
Producto No:
HVR250P145CF
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 60V 145MA RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V (250V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 145 mA
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.217" (5.50mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.201" T (6.00mm x 5.10mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 14 Ohms
Series POLY-FUSE®, HVR250
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 290 mA