ICQ0120V1PC
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
ICQ0120V1PC
Paquete:
Quarter Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 246W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.0mm x 12.7mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 20.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series ICQ (250W)
Power (Watts) 246 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 92.4%