ICTE-018G
onsemi
Producto No:
ICTE-018G
Descripción:
TVS DIODE 18VWM 30VC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 21.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V