IH03BQ101K
Vishay Dale
Producto No:
IH03BQ101K
Descripción:
FIXED IND 100UH 5.2A 65 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.800" Dia x 1.125" L (20.32mm x 28.58mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 100 µH