IT9250-C0
Panduit Corp
Producto No:
IT9250-C0
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CABLE TIE BLACK 124LBS 2.75'
Guía del usuario
Tensile Strength 124 lbs (56.25 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series BELT-TY™ IN-LINE IT
Wire/Cable Tie Type Cable Tie, Parallel
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features UV Resistant, Weather Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 2.750' (838.20mm)
Package Bulk
Width 0.350" (8.89mm)
Length - Approximate 33"
Bundle Diameter 9.84" (250.00mm)