J104D2C12VDC.20S
CIT Relay and Switch
Producto No:
J104D2C12VDC.20S
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
En stock : 27468
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 100VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Coil Insulation -
Series J104D
Operate Time 6 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC