J115F11CH12VDCS61.5
CIT Relay and Switch
Producto No:
J115F11CH12VDCS61.5
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 12V
En stock : 2765
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 125 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 96 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series J115F
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC