J115F11CH24VDCS61.5
CIT Relay and Switch
Producto No:
J115F11CH24VDCS61.5
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 24V
En stock : 483
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 62.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 384 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Insulation Class F
Series J115F
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC