J115F31CL24VDCS.9
CIT Relay and Switch
Producto No:
J115F31CL24VDCS.9
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
En stock : 756
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Insulation Class F
Series J115F3
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC